Na początku zapisałem scenariusz: postcardsfromorbit\homesweethome.scn
Następnie, mając włączony tryb planetarium dokonałem pełnego okrążenia Ziemi wykonując zdjęcia tych lokalizacji, które z jakichś powodów wydały mi się intrygujące. Każdorazowo zapisywałem przy tym lokalizację na mapie wyświetlaną przez Map MFD oraz współrzędne geograficzne Delty, wyświetlane przez Surface MFD. W ten sposób powstała galeria, która znajduje się tutaj. Poniżej zamieszczam jedno ze zdjęć:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjanYaeFlg7V6-HkERgUqH3RSrLsh0IHsAT1HL-L4erBHAeQPl6zoCCMeucvb32Tmmby0pmwCmN4PqIXD4nS_u57jNctnXRErkz6hZsJV264qYh3z1dcg3S7h7cZOxjRfZFY_Yi7EESlzML/s400/wyspa.png)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqGOJ-e3kERI4HviJiav5OOZnJJZ8OED6SaMhJwBGSKiNbqQz5S_OUKorxmRdm065nb0TJN_haLLG9QQdzrgcX0bulSAcmrtt7hCzICuhPMDtaEaeNvR6x67DFQHTVZDWVAZlo9Qtd3x5e/s400/wyspa02.png)
Niedawno Dorota przyniosła mi adres strony Wojciecha Cejdrowskiego. Szczególnie urzekły mnie znajdujące się tam mapy. O Cejdrowskim-podróżniku dowiedziałem się jakieś dwa lata temu. Wcześniej kojarzyłem go jedynie z WC-kwadransu. Ciekawe gdzie on ma swój dom. Sądząc po szacunku, z jakim pisze o pierwotnych Indianach ... sam nie wiem. I na pewno go o to nie spytam.
A tak z innej beczki. Wędrując po Orbithangarze trafiłem na pierwszy numer Delty-V. Jest to pierwszy numer internetowego pisma, poświęconego Orbiterowi.
Na nowym forum Orbitera założonym przez Tex'a jest niezły wybór tutoriali.
Jednym z nich jest strona poświęcona ustawianiu w Orbiterze parametrów orbity stacji ISS tak, by pokrywały się z jej aktualnym położeniem względem Ziemi.
Wirtualny model stacji ISS jest tutaj: http://iss.astronet.pl/virtualiss.htm Jeżeli zaś komuś nie podoba się ten blog, to tutaj jest V-2.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz