![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjpghssnzIAzPOsq8uwRRXtC4iN3W5PzGT8ZBc9y5Fu5ah-SomEgPE_Pzkdvz79n5UiMi49dDcHO76sCCu6YGG5ste6gdxxAGq8BbUWDq2zdv0SFkX8MOtAB3ult7TfqSP_P6gXIZoghosC/s400/satelitetracking.jpg)
W poście
Nie tylko YSS podałem przykłady dwóch stron które mogą być użyteczne dla osób zamierzających przeprowadzić z dzieciakami symulacje misji kosmicznych. Tymczasem szukając informacji o holenderskiej wystawie
Space Expo znalazłem jeszcze parę innych ciekawych linków zawierających informacje podobnego typu. I tak: grafika powyżej pochodzi ze strony
REAL TIME SATELLITE TRACKING gdzie możemy prześledzić pozycję między innymi HST, ISS'a, oraz wielu innych satelitów. Z strony możemy się również dowiedzieć o parametrach TLE ich orbit, możemy również przeczytać ich krótkie charakterystyki.
Kolejna strona to
HobbySpace.com.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh6lFiP_SvuREMVIs5gZcUfvfmRLjofqwMKRj9dYos1jdZ6Os04Btf2Qxe0fXYQK-oxKfZV3CrxhpRCQrkc41_bNtv_hAhadtKRdLnGv9qsXFtlLWeulGZ7Vf681xzz7EPART6ucWgefkGN/s400/hobbyspace.jpg)
Jej zadaniem ma być służenie jako przewodnik po internecie dla wszystkich kosmicznych maniaków. Można na niej znaleźć podzielone na kategorie hiperłącza wraz z towarzyszącymi im krótkimi opisami stron, do których prowadzą. Teoretycznie można wśród nich znaleźć wszystko, poczynając od materiałów dotyczących budowy kokpitów symulatorów na astroturystyce kończąc. W praktyce materiał rekomendowany przez ten serwis jest dość nierówny, niektóre zaś linki prowadzą "w kosmos". Nie oznacza to że serwis ten jest zły - po prostu pomimo tego, że na pierwszy rzut wszystko jest w nim podane na tacy, to jednak trzeba się trochę naszukać nim znajdziemy to, co nam się może przydać.
Na koniec
Guided Discoveries:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjV4LRqqKCSlA1vb4ppdaSwtRF9EAe9PGNx9R9DfNwHlXtWA7lpGV3EKj9wdnW6tYWrJQma9sr7pN4dWs7FmeWExk16JcpubnNgQYW9e93zBkBvMw_O1Ucn8Lv5bkAH6HnnrJp2kaseGp65/s400/astrocamp.jpg)
Zamieszczam go dlatego, że jest dla mnie modelowym przykładem organizacji oferującej zajęcia dla dzieciaków w konwencji astro. Są one podzielone na programy tematyczne, zawierające z reguły elementy obserwacji astronomicznych, modelarstwa, robotyki, symulowanych misji kosmicznych. By przyjrzeć się jak to działa warto odwiedzić
ich stronę w YouTube.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz