![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi2xSFJrZjT_BI3XU7BdBUFqE_o2AHBfrDcqYmu407R1pLNJjz9A5NgjdxHniNy0uD8K-4TYxsPmZjG7fSvkmnlIeIkk-CDUUwO6uv8-6eeV3-fHvUTSOHnWnR5CkjGBzJks1IsiJBBo3O2/s200/galak2.png)
Dzisiaj dostałem w mailu link do plakatu, który "w pigułce" informuje o Galaktycznym ZOO 2. Plakat ten idealnie nadaje się do tego, by go powiesić chociażby na szkolnej tablicy ogłoszeń, czy też w pracowni komputerowej. Od siebie dodam, że Galaktyczne ZOO 2 można wykorzystać nie tylko w szkole średniej, lecz również w podstawowej przy realizacji tych treści programowych, które związane są z nauką korzystania z internetu, obsługi programów graficznych czy tworzenia prezentacji komputerowych. Można je również wykorzystać w ramach zajęć komputerowych prowadzonych chociażby przez świetlice różnych organizacji pozarządowych. Zajęcia z wykorzystaniem Galaktycznego Zoo mogą być również rozbudowane chociażby o wykonanie zestawu typu kompaktowy kosmos, wykonanie zdjęć galaktyk przy pomocy Mikroobserwatorium, czy też obserwacje typu Jesteś Galileuszem - mam tu konkretnie na myśli obserwacje Galaktyki Andromedy.
Galaktyczne ZOO funkcjonuje w Polsce od mniej więcej 1997r. Pierwsza edycja ciągle jest dostępna tutaj. Opisałem ją nieco w tekstach Galaktyczne ZOO oraz SDSS na Orbitera? - właściwie czemu nie. Obecna, druga polska edycja wystartowała pod koniec lipca tego roku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz