![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgMNhIWjlTmsB8aoUSPLKDbfWy8ZpkKS-_47nZDfeRdTmw3etIW6WHiVO3aek7cMkTZiaJL5GUn1j-f7PokTdPs4qHhjcwFS0MVwCQCoqoVo7adPUa6aG4ka7uuW4RvQCyiz8m7gvUElDw/s400/projekty_schemat.jpg)
Powyższa mapka pochodzi ze strony
Projekty Izerskie, prowadzonej przez
ludzi związanych z Uniwersytetem Wrocławskim, XVII LO z Wrocławia, Nadleśnictwem Świeradów Zdrój i Stacją Turystyczną Orle. Jak można przeczytać na stronie O projektach: "
Koncepcja "Projektów izerskich" (PI) narodziła się podczas pierwszej edycji Szkolnych Warsztatów Astronomicznych (SWA) organizowanych w Orlu. Pomysł polegał na połączeniu walorów turystycznych i przyrodniczych Gór Izerskich z edukacją astronomiczną pod wspaniałym, rozgwieżdżonym izerskim niebem. Turystyka górska nie musi wiązać się jedynie z poznawaniem lokalnej przyrody, historii i podziwianiem wspaniałych widoków. Projekty Izerskie poszerzają istniejącą już ofertę turystyczną i edukacyjną o dodatkowe elementy jakimi są: obserwacje astronomiczne za pomocą prostych instrumentów połączone z podziwianiem nieba pełnego gwiazd oraz możliwość odbycia podróży przez przeskalowany Układ Słoneczny. Dodatkowym elementem PI jest projekt ochrony ciemności w dolinie Izery, dzięki któremu możliwa byłaby edukacja w zakresie zanieczyszczenia światłem oraz włączenie ochrony ciemności nocnej do istniejącej ochrony przyrodniczej tego obszaru." Odwiedzić warto, chociażby po to by mieć jeszcze większą
frajdę;)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz