wtorek, 24 czerwca 2014

Getting Things Done

I:\pappert\blendedlearning\gtd\gtd.htm
Czekam jeszcze na zdjęcia z BCEK'u, a w międzyczasie: "Program Getting Things Done (GTD) powstał właśnie po to, byś mógł wreszcie zwolnić tempo, zrezygnować z przytłaczających obowiązków i uwolnić się od wiecznej presji zegarka." - obiecuje David Allen w swej książce, której okładkę widać obok a która wczoraj wpadła mi w ręce. Cóż, na presję zegarka nie cierpię ostatnio za bardzo, wręcz przeciwnie, ale skoro  "Jest to najbardziej spójny, intuicyjny i wydajny system racjonalizacji zadań, jak istnieje w chwili obecnej na rynku" to przynajmniej sobie książkę z ciekawości przewertuję. Pan Allen dalej obiecuje:  "Wyobraź sobie, że w kilka tygodni osiągasz wewnętrzną równowagę, harmonię, a co za tym idzie, lepsze wyniki. Skoro udało się to milionom wyznawców techniki GTD na całym świecie, z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć, że uda się i Tobie! Czy nie szkoda Ci czasu, by ciągle cierpieć na jego brak?" - znaczy się, wyobraźnię trzeba mieć - spróbuję.  No, ale skoro pan Allen ma miliony wyznawców opracowanej przez siebie techniki ... fajni są ci amerykańscy złotouści specjaliści "od wszystkiego". Niemniej, trzeba przyznać, że niektóre ich pomysły się sprawdzają w praktyce całkiem nieźle. Na zakończenie dodam parę linków:
GTDhttp://gettingthingsdone.com/ - strona firmowa Davida Allena;
The Art of Stress-Free Productivityhttp://youtu.be/CHxhjDPKfbY - wystąpienie na TED'x, warto zwrócić uwagę na filmy wyświetlające się po prawej stronie;
Getting Things Donehttp://youtu.be/Qo7vUdKTlhk - kolejne nagranie na YouTube do odsłuchania być może kiedyś;
Połów żabhttp://djkupras.blogspot.com/2013/04/eatthatfrog.html - post, w którym sygnalizuję techniki zarządzania czasem stworzone opracowane przez Brian'a Tracy.

Brak komentarzy: