czwartek, 11 kwietnia 2013

Połów żab

I:\pappert\blendedlearning\LearningSuite\kinectsdk\Kinect.htm
I:\pappert\blendedlearning\BlendedLearningIndeks.htm 
I:\pappert\blendedlearning\eatthisfrog\eatthatfrog.htm
Skąd taki tytuł? Bo idzie wiosna i żaby wychodzą na żer;) Jedna jak widać przysiadła na moim biurku, kolejne zaś szykują się do ataku. "Żabami" w swojej książce "Eat that Frog!" Brian Tracy nazywa ważne sprawy do załatwienia. W moim przypadku parę z tych spraw związanych jest z listą która do niedawna była powyżej. Była też ona bardzo prymitywnym przykładem listy zadań, stworzonym ad-hoc by mieć parę linków przed nosem. Do każdego bardziej zaawansowanego projektu lepiej jest dobrać odpowiedni soft. Ułatwi on zarządzanie listami zadań oraz ich przekształcanie tak, by odpowiadały naszym potrzebom. Narzędzi takich jest sporo. Poniżej widać interfejs jednego z nich  w trakcie pracy nad przeróbką listy zadań na mindmapę:
Zanim jednak zaczniemy się bawić softwarem, dobrze zapoznać się choćby z podstawami zarządzania czasem. Wspomniana książka może się do tego przydać, nie jest przeładowana treścią i daje niezły przegląd tego "co i jak". Wracając jeszcze do jej autora - Tracy jest jednym z tych złotoustych mówców, którzy podpowiadają ludziom jak "long living and prospering". Jego firma istnieje już na ryku dość długo - początki jej sięgają lat końca siedemdziesiątych. Skoro zaś już o organizacji czasu mowa, niezła prezentacja na ten temat była polecana na  Slidesherze:

Pozostaje mi życzyć powodzenia w połowach różnych tych większych oraz mniejszych "żab":) Zwłaszcza że chyba w końcu się wiosna rozpoczęła.

Brak komentarzy: