poniedziałek, 28 marca 2011

Projekt edukacyjny

Oglądam sobie właśnie film który znalazłem na należącej do portalu Gimnazjalny projekt edukacyjny stronie Wyblogować projekt:
Fajny. Resnick opowiada w nim o swojej pracy z dziećmi, o tym jak wpływa to na technologie które tworzą, wraca wspomnieniami dwadzieścia lat wstecz gdy powstawały pierwsze "programmable bricks". Wypowiadają się również jego współpracownicy: Jay Silver opowiada o Drawdio, Eric Rosenbaum pokazuje Singing Fingers. Jest również Ricarose Roque opowiadająca o Scratchu. Tego chyba linkować nie muszę - w końcu Scratch pojawił się na naszym blogu po raz pierwszy w grudniu 2008r, potem zaś przewijał się stale w kontekście najrozmaitszym, poczynając od pracy z dziećmi ze środowisk zdefaworyzowanych, kończąc na naszych zajęciach w Muzeum Górnośląskim. Na wszelki jednak wypadek, Scratchowi poświęciłem prezentacje Odkryj swój Wszechświat przy pomocy Scratcha oraz Dzień Scratcha (dla przypomnienia poniżej, bowiem kolejny Dzień Scratcha już wkrótce):
Wracając jednak do filmu - powstał on w kontekście Google Science Fair. Jest to międzynarodowy konkurs na projekt naukowy adresowany do młodzieży w wieku 13 - 18 lat. Aby wystartować należy zgłosić online swój projekt online prezentując go za pośrednictwem witryn Google'a. No, ale nie o tym wszystkim miał być ten post. Miał on być ściągą na temat materiałów poświęconych projektom edukacyjnym, a zatem (oprócz podanych wyżej linków) mamy:
Establish: wzmianki o nim znajdują się w "Znawcach Kalisto";
EuHou: link prowadzący do ćwiczeń, strona brytyjska, amerykańska.
Ciąg dalszy nastąpi - ale już w ramach późniejszych aktualizacji. Na razie post idzie do zakładek z boku bloga.

Brak komentarzy: