niedziela, 25 kwietnia 2010

Edukacja domowa - do rozważenia.

Na razie do uważniejszego przejrzenia:
Serwis wyskakujący na pierwszym miejscu z po zapytaniu "edukacja domowa" adresowanym do Google'a. Niestety, chyba nie jest specjalnie rozwijany. W dziale "nowości" ciągle teksty z 2008 roku. Posiada jednak ciągle aktywne forum, no i te teksty które na nim są nie zestarzały się.
Wszystko co istotne pod ręką, na pierwszej stronie. Na razie, by mi nie umknął, zamieszczam sobie link do Mark Kistler's online art lessons. Warto też przyjrzeć się forum, które znajduje się tutaj.

Niestety, dość ascetyczna w formie jak i treści. Warto jednak podążyć śladem hiperłączy, oraz poczytać to, co odnosi się do Marka Budajczaka w sieci. Na szybko odnotowałem sobie ten tekst. Wydaje mi się, że również interesujący (chociaż krótki) jest ten.
Prowadzony jest on przez Pawła Bartosika, pastora Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku. No i wreszcie, "last but not least" ta strona:
Szkolenia organizowane dla rodzin uczących swe dzieci w domu pojawiły się u p. Sawickich chyba niedawno, jak mi się wydaje w 2009r. Myślę, że obecność na scenie ED przyjaznej szkoły dodatkowo dającej wsparcie w postaci warsztatów prowadzonych metodą Montessori może być poważnym argumentem "za" wybraniem dla swojego dziecka tej właśnie formy edukacji.
Update:
Przeglądając Internet zauważam, że pojawia się co raz więcej nowych graczy na scenie ED:
Widoczna powyżej szkoła oferuje przykładowo wsparcie dla ED przy pomocy E-learningu. Niestety, jak dla mnie mają dość "zaporowe" czesne. Link do nich znalazłem na jednym z wątków forum ED w którym też trochę brałem udział.
Na razie tyle. Myślę sobie, że być może jeszcze wrócę do aktualizacji tego posta. Link do niego ląduje na boku bloga, w miejsce linków które uprzednio prowadziły do blogów rodzin edukujących wyłącznie domowo: Edukacja domowa Śląsk oraz Radość odkrywania świata zamiast szkoły.
Mama bliźniacza: blog będący kopalnią informacji na temat ed Montessori;
Jeszcze parę przydatnych wątków znalezionych na forum edukacji domowej:
Henat przymierza się do edukacji domowej;) - wzorcowy niemalże przykład procedury, jak podejść do wyboru szkoły, jeżeli chce się uczyć dziecko w domu;
Zasoby internetowe - wykaz linków zawierających różne ciekawe strony użyteczne w edukacji;
Nauka dwóch języków obcych - jak sam tytuł wskazuje.
Szkoła u Sawickich: jak tytuł wskazuje;
Gimnazjum Arka: tutaj źródło z forum;
Amerykanie o edukacji domowej w Polsce: forum, HSLDA.
Konflikt w obrębie ED: forum.
Wiosenny zjazd w Warszawie 2011: forum.
Oferta ED szkoły z Piastowa: forum.
Pomysł na kontrakt ze szkołą: forum.
Nauka bez podręczników: forum.
Co ty na to: forum.

Brak komentarzy: