Uzupełniłem posta poświęconego Saturnowi o grafikę przedstawiającą jego położenie na niebie, teraz zaś by nie marnować czasu na szybko post "pod Księżyc". U góry widać jak będzie wyglądać nasz satelita w kwietniu, po lewej zaś stronie umieściłem logo Tygodnia z Księżycem. Tyle chwilowo powinno wystarczać, chociaż jeszcze dla przypomnienia: 11 przypada 40 rocznica startu misji Apollo 13, zaś 21 o 19.30 mamy Spacer po Księżycu.
Na koniec jeszcze dla przypomnienia "galileuszowa" prezentacja o Księżycu:
Moon Gn
Wszystkie zaś posty ze słowem "Księżyc" na tym blogu można wyodrębnić klikając ten link.View more presentations from JacekKupras.
Dorzuciłem jeszcze globus Księżyca który można znaleźć w serwisie Canona. Jak widać całkiem podobny w konstrukcji do globusa Słońca - choć znacznie prostszy w wykonaniu. Wspomnę jeszcze, że to nie jeden model tego typu który można znaleźć w sieci. Globusy Księżyca znajdują się jeszcze tutaj i tu. Odpowiednio - w bardziej oraz mniej kanciastej wersji.
Dorzuciłem również link do strony Contact Light, gdyż: " ... is a nostalgic and personal look back at man's first voyages to the Moon, not from the perspective of a participant, nor from that of a historian, but instead from my own perspective as a young teenager at the time of Apollo, and an avid follower of the space program." Wylądował tutaj również link do Why go to the Moon? Ze względu na dość ciekawe rozważania na temat tego, czym jest eksploracja oraz ciekawy przykład w osobie imć Shackletona.
Update: znalazły się: icosahedron oraz inna wersja globusa. Mogę zatem napisać, że wybierać jest w czym. Zrobiłem sobie również wykaz księżycowych albumów z Picasy:
Wykonane "na pałę" aparatem cyfrowym: 20080507, 20080510, 20080513, 20080514, 20080812, 20080820, 20080821, 20080909. Na konkurs astrofotografii się raczej nie nadają, pokazują jednak dobrze co da się zrobić "od strzału" i bez specjalnej obróbki. Kolejny album pochodzi z Mikroobserwatorium. Znalazło w nim się też jedno zdjęcie z Bradforda. Kolej na Orbitera: Selenografia, Selenografia raz jeszcze, Wokół Księżyca. No i wreszcie na koniec:
Od Zdjęcia z symulatora z NASSAC |
Zdjęcie pochodzi z symulatora centrum kontroli lotów kosmicznych mieszczącego się w szkole NASSAC. Pisząc kiedyś o wykorzystaniu symulatorów w edukacji wspomniałem, że nie potrafię znaleźć źródła tego zdjęcia. Tymczasem jest:) Choć strona ciągle w budowie, to wszystkie zdjęcia których kopie wykonałem sobie we właściwym kontekście znajdują się tu. No i wreszcie na koniec Celestia. Ponieważ większość prezentacji z nią związanych przechowuję na Slideshare, tu trafił się tylko album Kolizja Ziemi i Orfeusza, pochodzący z wirtualnej podróży do czasu gdy powstał Księżyc. Powypisywałem to sobie tak skwapliwie, gdyż dzisiaj trafiłem na edukacyjny projekt Moonwalkers.Zdjęcia i grafiki znajdujące się w moich albumach do realizacji takiego projektu mogą być jak znalazł. Podobnie zresztą jak atlas Virtual Moon Pro 5 który dziś wylądował na moim laptopie:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz