poniedziałek, 1 kwietnia 2013

GAM z profesorem Impey'em

I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\solarsystemambassadors\01\Telescopes and Space Probes.htm
I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\solarsystemambassadors\thestateoftheart\Astronomy.htm
Dziś ruszył GAM. O 20 rozpocznie się Maraton Messiera online. My natomiast zachęcamy, aby spędzić trochę czasu  na Udemy:
Oddam zresztą może głos samemu profesorowi Impey'owi:

Więcej dowiedzieć się można na stronie: http://www.teachastronomy.com/mooc/,  Facebooku oraz blogu. Kurs ma charakter przystępnego wprowadzenia w osiągnięcia współczesnej astronomii, adresowany jest do laików, studentów pierwszego roku astronomii, instruktorów pracujących w centrach nauki czy planetariach, itp. Jest również nietypowym, społecznościowym dydaktyczno/naukowym projektem: "Finally, we are using this course as a research platform to understand more about learning in online environments.  By participating in this class, not only will you will be learning about astronomy, you will also be contributing to the future of education and educational research.  Thank you for joining us!" Gdy piszę ten tekst bierze w nim udział około 1200 osób. Projekt trwa od 25 marca i zakończy się 10 maja. Pierwszy tydzień był poświęcony teleskopom. Przypomniało mi to pewną prezentację: 
Opracowana jeszcze przy okazji Międzynarodowego Roku Astronomii 2009 zdążyła się już trochę zestarzeć. Nie ma w niej informacji na temat ostatniego osiągnięcia Planck'a, nie ma też nic na temat Almy czy James'a Webb'a. To jednak każdy już może zaktualizować sobie we własnym zakresie, przeglądając chociażby materiał opracowany przez prof. Impey'a.

Brak komentarzy: