niedziela, 18 grudnia 2011

Last but not least;)

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\seanse\Seanse.htm
"Popatrz na południowy horyzont. Na wysokości równej w przybliżeniu trzem szerokościom dłoni znajdziesz trzy gwiazdy, które są wyraźnie ustawione we wznoszącym się szeregu. Tworzą one Pas Oriona" -  taką receptę na zlokalizowanie najpiękniejszego zimowego gwiazdozbioru znajdziemy w "Gwiazdach, gwiazdozbiorach, planetach" Klausa Schittenhelm'a.  Tak prezentuje się on w Orbiterze:
My zaś zapraszamy na ostatni w tym roku, przetłumaczony przez nas seans WWT poświęcony narodzinom planet i gwiazd w Wielkiej Mgławicy Oriona:

Jego autorem jest Frank Summers związany z Space Telescope Science Institute. Jak zwykle, najlepiej jest pobrać plik i odtworzyć go w WorldWide Teleskopie. Jest on do pobrania tutaj [5.64MB]. Ponadto przetłumaczyliśmy kolejny tutorial ze strony harvardzkich Ambasadorów WWT. Jest on niczym innym jak poradnikiem dotyczącym tworzenia seansów, zawierającym wskazówki jak zaplanować swój seans, a także rady czego nie robić:
Można pobrać go również jako pdf [271KB] klikając tutaj.
Myślimy, że może przydać się każdemu użytkownikowi, który przy pomocy WWT chce opowiedzieć "swoją historię". Nie przypadkiem został on zamieszczony razem z przetłumaczonym przez nas seansem - opowieść Summers'a dokładnie do niego pasuje.

Brak komentarzy: