Wypada jeszcze wspomnieć o paru rzeczach. Pisząc tego posta wymieniłem tylko te komendy, które podał w swojej dokumentacji Frank Gregorio. W rzeczywistości wirtualny teleskop Hale'a posiada o wiele więcej możliwości, które są szczegółowo opisane na poświęconej mu stronie. Warto przynajmniej przejrzeć znajdującą się tam galerię grafik. Dla tych, którzy chcą się pobawić teleskopem bez instalowania Celestia Educational Activities polecam stronę z której można ten dodatek pobrać. Muszę jednak ostrzec, że jak w przypadku wielu z rozszerzeń do Celestii może być konieczna przy instalacji uważna lektura dokumentacji. Tak to już w przypadku rozszerzeń do Celestii z reguły jest. Piszą je utalentowani, inteligentni ludzie - robiąc to za darmo. Udostępniają swoją pracę najczęściej na zasadach objętych licencjami GNU lub CCL. Nie wymagajmy zatem od nich, by inwestowali swój czas w tworzenie idiotoodpornych procedur instalacyjnych. Piszę o tym, gdyż na stronie poświęconej dodatkowi znalazłem komentarz: HEY! It don't work!!
niedziela, 26 kwietnia 2009
Na Mt. Palomar wizyta krótka ...
Jak mogę się dowiedzieć z Wikipedii w Obserwatorium na Mt. Palomar w Kaliforni znajduje się jeden z największych na świecie teleskopów zwierciadlanych, Teleskop Hale'a. Tak się składa, że znajduje się on również w The Universe, przy pomocy którego odbywam kwietniową podróż po galaktykach. Spotkanie z nim rozpoczynam od kliknięcia w ten link:
I to by było na tyle jeżeli chodzi o wizytę krótką. Teleskop Hale'a mógł zaistnieć w The Universe dzięki jednemu z developerów Celestii który nazywa się Selden Ball. Tak wygląda ten pan przy pracy, której miejscem jest Wilson Lab:
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz