niedziela, 10 czerwca 2012

"Pod osłoną sztuki"

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\20120601PionowaGdansk\PionowaIndeks.htm
Gdańsk, Stare Miasto, Galeria Pionova - to tutaj w dniach 1-3 czerwca artyści zorganizowali wystawę oraz warsztaty "Pod osłoną sztuki". "Podstawowym celem było stworzenie sytuacji, w której zaproszone do Galerii dzieci, zainspirowane pracami dojrzałych i uznanych artystów same podejmą działania kreatywne, na polu różnych dziedzin sztuki.
Zaprosiliśmy twórców otwartych i chętnych do działania, by w ramach prowadzonej akcji podjęli z nami współpracę w formie warsztatów. W zajęciach brały udział dzieci dla których projekty osłon zostały dedykowane, oraz dzieci pełnosprawne z Polskiej Akademii Dzieci."  - tyle z opisu na stronie galerii. Wydarzenie trwało trzy dni - my "załapaliśmy się" na dzień drugi. To, w czym mieliśmy przyjemność brać udział można zobaczyć poniżej:
"Śniadanie mistrzów" - pod kierunkiem mistrzów z "Metamorfozy".
Od Śniadanie Mistrzów:)
"Barwy kosmosu" - nasz warsztat, gdzie połączyliśmy pokazy Celestii i WorldWide Telescope z warsztatami plastycznymi:

Gorąco zachęcamy jeszcze do obejrzenia albumów znajdujących się na stronie galerii na Facebook'u
Całe to wydarzenie było dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Takim zupełnie innym, które bardzo trudno jest opisać. Pragniemy za nie gorąco podziękować dzieciakom, Bogdanowi oraz Agacie i Maćkowi którzy nas w Gdańsku gościli. 

2 komentarze:

blusior pisze...

Robicie coś wspaniałego.Szacunek.Przydałoby sie u nas takie zaangażowanie.

Jacek Kupras pisze...

Cześć Pawle:)
Serdeczne dzięki za komentarz i przepraszam że nie odpowiedziałem na poprzedni. Wracając jeszcze do niego, napisałeś:"Mi kompletnie to nie wychodzi" - to jest nas dwóch;) Więc może po prostu lepiej tłumaczyć? Ja tak robię, pozostawiając twórczość autorską Dorocie;) Trzymaj się ciepło.