sobota, 27 października 2012

Przedszkolaki i Ksieżyc

I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\unawe\tika\Tika.htm
W ubiegły czwartek podczas zajęć w Niepublicznym Przedszkolu Tika w Bytomiu, ponownie wróciliśmy do księżycowej fabuły. Tym razem dzieci poznały sylwetkę Galileusza, zobaczyły z czego zbudowana jest luneta i jak ją złożyć - tutaj naszą pomocą dydaktyczną był Galileoskop. Ułożyły księżycowe puzzle i przy pomocy karteczek z opisami charakterystycznych miejsc na Księżycu  opisały powstały uprzednio obraz.
Nie zabrakło także zajęć plastycznych - tym razem przygotowana przez nas karta pracy "Zostań młodym Galileuszem", została uzupełniona przez dzieci ich wyobrażeniem jak wygląda Księżyc. A był on naprawdę kolorowy. Czego dowiedzą się przedszkolaki następnym razem? Planujemy polecieć w przestrzeń kosmiczną wahadłowcem i przybliżyć im te "emerytowane" maszyny i ... znów wrócimy na Księżyc, aby wziąć udział w projekcie MoonKAM. Któż by nie chciał mieć swojego własnego zdjęcia Księżyca. 

7 komentarzy:

Sebastian Sosnowski pisze...

Trudno sobie wyobrazić lepszą edukację niż tą, którą wy oferujecie.

Jacek Kupras pisze...

:)

intervallum pisze...

Po prostu świetne! Właśnie się przygotowuję do czegoś podobnego dla 10-15 lat w jakiś ładny grudniowy wieczór... Pomysł z Księżycem-wycinanką bezcenny.

Dorota pisze...

Dziękuję za miłe słowa, to duże wsparcie i feedback dla naszej działalności. Intervallum - mam pytanie, czy przypadkiem nie mamy oświęcimskich korzeni? Jeśli tak to możemy taki event wspólnie poprowadzić. Co ty na to?

intervallum pisze...

Mam korzenie na śląsku cieszyńskim, ale wrastam coraz głębiej w ziemię oświęcimską. Event? Z przyjemnością. Kwestia konkretów...

Jacek Kupras pisze...

Konkrety to miejsce, otoczenie (szkoła? dom kultury? coś innego?) i czas akcji oraz kontakt. Wówczas będziemy wiedzieć, czy czas nas puści. Jeżeli chodzi o kontakt, to w naszym przypadku: jacekkupras[at]o2.pl lub (lepiej) dorotakupras[at]o2.pl.

intervallum pisze...

OK, jeśli będę miał szczegóły dam znać.