środa, 3 października 2012

Starsi o rok:)

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\2012092123Warszawa\tanielearning\tanielearning.htm
I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\bct\blendedlearning\BlendedLearningIndeks.htm I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\2012092123Warszawa\2012092123Warszawa.htm
Na stronie PDP niestety nie ma jeszcze zdjęć z Forum. Trochę szkoda, wrzuciłem zatem nasz własny, subiektywny wybór oraz agendę, by nie zapomnieć o co w tym wszystkim chodziło. Pozostaje mi jeszcze, by zamknąć temat, zlinkować sobie: MoonKAM na Forum oraz materiały z naszej prezentacji - to tyle, jeśli chodzi o nasz blog. Zaś ze stron zewnętrznych:  PiL Network,   Office 365 dla szkół, Gimnazjum w Nowym Tomyślu, "Jedynka" w Choszcznie, film Krzyśka związany z jego "Wyprawą na biegun", tekst z "Głosu Nauczycielskiego". Strony nawiązujące do prezentacji prof. Stanisława Dylaka: 12 zawodów do odstrzału, EngKey'e, MITxLEARNING, ARTS, AND THE BRAIN, Po co szkoła, 1 na 100 przemęczony, Więcej niż dziecięca gra, Szkoła nie uczy myślenia, Kłopoty uczniów z poszukiwaniem informacji w sieci.  Prócz tego, rzecz jasna SignMe. Kolejna ciekawa sprawa o której dowiedzieliśmy się na forum to portal http://uczenowoczesnie.pl/. Stanowi on internetową wizytówkę magazynu EFun powstałego na gruncie najlepszych doświadczeń ukazującego się od dwóch lat miesięcznika „EduFakty” oraz magazynu „Uczę Nowocześnie” – metodycznego przewodnika po świecie nowoczesnych technologii w edukacji.
Zarówno portal jak i wydawnictwa prowadzone są  przez zespół, w którego skład wchodzą specjaliści związani między innymi z warszawskim Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz  Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. O sobie piszą:  "Jesteśmy rzecznikami nowych technologii w edukacji. Dlatego ściśle współpracujemy z ekspertami najlepszych ośrodków w kraju (m.in. Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie). Dzięki temu kilkadziesiąt stron naszego magazynu poświęconych jest nowinkom, poradom, samouczkom i scenariuszom lekcyjnym z wykorzystaniem nowych technologii w codziennej pracy. Pokazujemy też jak budować i zarządzać innowacyjną szkołą."  W  skład portalu wchodzą serwisy: EduFakty, zawierający informacje oświatowe oraz adresowany do nauczycieli i rodziców  k12blog, gdzie właśnie przeglądam materiały poświęcone technikom prezentacji:)  Naprawdę fajne. To chyba wszystko, jeśli chodzi o tegoroczne forum, my zaś poczuliśmy że staliśmy się  o rok starsi.

Brak komentarzy: