poniedziałek, 7 maja 2012

WWT w GTTP

GTTP: I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\gttp\GalileoTeacherTrainingProgramIndeks.htm
WWT: I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\seanse\Seanse.htm
UNAWE: I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\unawe\UNAWEIndeks.htm
WWT: I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\prezentacje\PrezentacjeIndeks.htm
Ukazał się pierwszy w tym roku numer newslettera wydawanego przez Galileo Teacher Training Program:
GTTP Newsletter #3
View more presentations from DorotaKupras
Miło nam, gdyż znalazł się w nim [slajdy 30-31]  również opracowany przez Dorotę opis wykorzystania WorldWide Telescope w kontekście zajęć plastycznych
Galileo Teacher Training Program pojawił się po raz pierwszy na naszym blogu w 2009 roku, potem pisałem o nim jeszcze w czerwcu ubiegłego roku. Jest to globalny program, zainicjowany przy okazji Międzynarodowego Roku Astronomii. Jego celem, najkrócej rzecz ujmując, jest organizowanie sesji treningowych umożliwiających nauczycielom praktyczne zapoznanie się z materiałami i narzędziami edukacyjnymi umożliwiającymi ciekawe wprowadzanie elementów astronomii do programów zajęć szkolnych. Sesje takie odbywają się w różnych warunkach. Przykładowo ta, z której zdjęcie otwiera newsletter miała miejsce w jednej z afrykańskich wsi znajdujących się w okolicach Mt. Meru. Na drugim biegunie są sesje organizowane w ramach konferencji i sympozjów naukowych, jak choćby  najbliższa z nich która będzie prowadzona na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim przy okazji European Week of Astronomy and Space Science:
Warto też pomyszkować po albumach  opublikowanych na stronie GTTP na facebook'u.
Siłą rzeczy, GTTP jest powiązane i korzysta z dorobku innych, podobnych programów. Tu przypomnę chociażby EuHou czy UNAWE.
Update: 2012 07 08 Właśnie trwa GHOU2012 Conference. Nawet to i owo staram się nagrywać.

Brak komentarzy: