Otrzymałem informację o bardzo ciekawym konkursie My Moon (Mój Księżyc), odbywającym się w ramach Galileo Teacher Training Program oraz World Space Week Campaign. Konkurs ten adresowany jest, jak się wydaje, głównie do szkół i polega na przysłaniu eseju, prezentacji, projektu, czegokolwiek, co można wysłać drogą elektroniczną na adres organizatorów i co swoją tematyką odpowiada nazwie konkursu. Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac to 10 listopada b.r, godzina 23:59:59 UT:). Prace powinny powstać jako wspólny wysiłek klasy. Z danej klasy może zostać wysłana tylko jedna praca, będąca albo najlepszą z prac poszczególnych uczniów, albo ich kompilacją. Ponieważ tematyka konkursu oraz typ możliwych prac może się wydawać niezbyt jasno sformułowany, organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursu szczegółowy przewodnik [pdf do pobrania], zawierający propozycje tematów oraz wykaz materiałów mogących się przydać uczestnikom. Ja ze swej strony pozwolę dorzucić prezentację pochodzącą ze strony Galilean Nights:
Moon GnTam też, jak widzę, ma miejsce ciekawy konkurs. Wracając jednak do Naszego Księżyca - dla zwycięzców przewidziano następujące nagrody:
View more presentations from JacekKupras.
- Nauczyciele koordynujący akcje: parę nagród o wysokości 500$
- Uczniowie: płyty DVD, książki, modele lądownika Apollo oraz Stacji ISS oraz inne nagrody ufundowane przez ESA. Klasa, jako całość, może również uczestniczyć w sesji realizowanej przy pomocy Virtual Telescope.
Dodatkowo każda klasa biorąca udział w konkursie otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo, zaś fotografie prac mają się znaleźć w internetowej galerii. Tak czy inaczej - gra warta świeczki. Jak się wydaje, nawet brak znajomości angielskiego nie powinien stanowić problemu - angliści w większości szkół raczej bywają, można też wybrać formę pracy nie wymagającą zbyt wielu słów (np. prezentacja bądź praca plastyczna). Czasu jak na razie jest również sporo.
Nasuwa mi się jeszcze pytanie, czy powstanie polska edycja materiałów informacyjnych dotyczących tego konkursu. Trudno powiedzieć - na to akurat nie ma zbyt wiele czasu. Na pewno warto zajrzeć na EuHou. Warto też chyba kierować wszystkie pytania do Jacka Szubiakowskiego, dyrektora Olsztyńskiego Planetarium, którego znalazłem na stronie Galileo Teacher Training Program. Jego telefon służbowy i mail znajdują się również na stronie planetarium.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz