niedziela, 15 lipca 2012

"Podróż do gwiazd"

I:\outdoordisk\salus2012\Salus2012.htm 
I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\wwtindeks.htm
Miło być znów podłączonym do Sieci:) Podobno jest coś takiego jak "Unplugging day." Jak widzę - faktycznie jest:My byliśmy  "unplugged". przez ostatnie parę dni - no, może nie do końca. Od czasu do czasu korzystaliśmy z kafejki. Na szczęście wszystko złe się kiedyś kończy;) 
Jeżeli chodzi o tytuł posta, to właśnie tak nazwaliśmy  blok zajęć zorganizowanych przez nas w trakcie pikniku dla rodzin firmy "Salus International". Wspomniałem już o nim w przedostatnim z tekstów, gdzie nieco szerzej rozpisałem się na temat WorldWide Telescope. Teraz natomiast pora na trochę zdjęć pokazujących całokształt imprezy:

Jest na nich chyba wszystko co działo się w trakcie zajęć. Dzieciaki miały możliwość wykonywania prac plastycznych inspirowanych zdjęciami dalekiego kosmosu, układały księżycowe puzzle, mogły pobawić się w modelowanie Układu Słonecznego, wykonywały samoloty z papieru. Wykorzystaliśmy też Galileoskop - służył on do poszukiwań drugiej Ziemi znajdującej się gdzieś w przestrzeni pikniku.  Jedyne, czego mi zabrakło to zdjęcia z wnętrza mobilnego planetarium. Było ono największą z atrakcji, prawie non stop obleganą przez dzieciaki. Dlatego pożyczyłem sobie zdjęcie z galerii firmy Astropark, która nam  to planetarium udostępniła:
Niestety, nie oddaje ono specyficznego stylu prowadzenia pokazu przez Tomka, który był w tym naprawdę świetny, nie wspominając już o tym że nie dał się znokautować upałowi, który pomimo wentylacji dawał się w planetarium dość mocno odczuć. O tym, jak stworzyć namiastkę planetarium we własnym domu dzieci i ich rodzice mogli dowiedzieć się na stanowisku komputerowym, gdzie zainstalowaliśmy Celestię i WorldWide Telescope.  Pomimo paru błędów organizacyjnych była to chyba najbardziej udana z naszych imprez. Niestety, nie byliśmy w stanie w pełni się nią cieszyć - położyło się na to cieniem pewne smutne wydarzenie, które dotknęło naszą rodzinę.
"Podróż do gwiazd", choć stanowiła odrębny projekt była na poziomie inspiracji powiązana ze "Stacją kosmiczną" oraz "Astronautami", których nie opisywaliśmy na tym blogu. Wykorzystaliśmy również niektóre z pomysłów znajdujących się w materiałach MRA2009.

Brak komentarzy: