sobota, 29 grudnia 2012

Rok piąty ...

I:\orbiter\ch7\ch7indeks.htm
... prowadzenia naszego bloga powoli się kończy. Kiedy zastanawiałem się, co z tej okazji napisać trafiłem na nietypowy kalendarz. Znalazłem go na Orbithangarze, przerobiłem na pptx i osadziłem poniżej:
Jego autorem jest solarliner i kto wie, być może uda mi się umieścić w nim przynajmniej niektóre z "pobożnych życzeń" pochodzących jeszcze z 2010 roku:

Nie da się ukryć - z powodu WorldWide Telescopu kompletnie sobie Orbitera odpuściłem. Trochę szkoda - edukacyjnych zalet tej aplikacji przecenić się nie da. Niestety, Orbiter nadaje się raczej dla grup wiekowych starszych. Mam tu na myśli gimnazja (ostatnie klasy), licea i technika. Tymczasem my najlepiej czujemy się "oczko niżej", co zresztą dość wyraźnie widać na naszym blogu. Niemniej jednak do Orbitera powrócę - pretekstem będzie zapewne pojawienie się nowych DG4 oraz Strzały. Na razie pojawiły się ich wersje "gwiazdkowe". Specjalnie nie pali mi się z ich instalacją - poczekam. No, ale rozpisałem się o Orbiterze, a przecież kończy się rok. Wypada jakoś go podsumować - nie mam jednak specjalnej ochoty na osobiste wynurzenia. Pozostaje mi zatem, w imieniu Doroty i własnym, życzyć Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

2 komentarze:

Sebastian Sosnowski pisze...

Pomimo tak ogromnych walorów edukacyjnych Orbitera, w Polsce ciągle brakuje zainteresowania tym symulatorem (próbowaliśmy już chyba wszystkiego). Do tego po wielu latach funkcjonowania Polskiego Forum Orbitera, kilka tygodni temu administrator najadł się czegoś niezdrowego, co mu musiało bardzo zaszkodzić i po prostu zamknął forum.
Sam również obiecuje sobie kilka projektów związanych z tym programem, ale również brakuje mi na to trochę czasu.

Życzę kolejnych lat, równie owocnych w edukacji najmłodszych.

Jacek Kupras pisze...

Dzięki serdeczne za życzenia. A co do Orbitera - to jest trochę taki błędny krąg. Aby wdrożyć go w szkole, musi się znaleźć pasjonat tego programu, najlepiej informatyk lub fizyk, który jakoś powiąże go z podstawą programową. Tylko skąd kogoś takiego wziąć? Zauważ - po półtora roku włóczenia się po całej Polsce z WWT, które przecież jest o wiele prostsze w obsłudze niż Orbiter mamy dopiero pierwsze wdrożenia szkolne w Łodzi oraz MOA.
ps. co do administratora forum - podejrzewam niemiecką kuchnię;) Poproszę go, aby uważał na dietę;)