środa, 8 sierpnia 2012

I nastał nam Sol 2

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\microsoft\MicrosoftIndeks.htm
I:\outdoordisk\desertrats\Desert Rats Indeks.htm
I:\pappert\guideddiscovery\wearehere\hereweareindeks.htm
I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\mated\wwthighschool\Mars\kodu\MSLKodu.htm
I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\mated\wwthighschool\Mars\afterlanding\CuriosityAfterLanding.htm
I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\mated\wwthighschool\Mars\msleducationconference\msleducationalconferenceindeks.htm

Najpierw dla przypomnienia: strona misji na JPL, strona misji NASA. Poniżej Curiosity wraz ze wszystkimi kamerami które posiada:
A teraz: "Godzina 12:30 CEST (08.08.2012) W ostatnim pakiecie danych zmieściło się także nowe zdjęcie w pełnej rozdzielczości, pochodzące z kamery Navcam, znajdującej się po prawej stronie masztu.
To właśnie je umieściłem po lewej stronie. Albo: "Godzina 15:45 CEST (08.08.2012) Chwila rozrywki - fascynacja łazikiem Curiosity zatacza coraz szersze kręgi. Ostatnio kręgi te oznaczają także fanów klocków Lego, a w szczególności osobę Stephena Pakbaza, który już jakiś czas temu zamieścił na stronie redbrickable.com instrukcję montażu własnego, miniaturowego robota "Curiosity".  - To tylko niektóre z informacji, które publikuje Kosmonauta.net. Wszystko co ciekawe na temat tej misji jest  tam. Jeszcze by się nie pogubić: Misja MSL - Sol 2 - relacja na żywo: tu jesteśmy teraz; Misja MSL - Sol 1 - relacja na żywo - tu byliśmy wczoraj. "Nieco kłopotliwe może wydawać się oznaczanie kolejnych dni łazika jako Sol. Ponieważ łazik lądował przed zachodem Słońca, dzień ten oznaczony jest w misji jako Sol 0, jednak około dwóch godzin później w rejonie lądowania było już ciemno. Ponowny wschód Słońca nastąpił natomiast około 13 godzin później, po 22:00 CEST i wtedy rozpoczął się Sol 1. W tej chwili nad kraterem Gale zalega marsjańska noc, której koniec wyznaczy rozpoczęcie dnia Sol 3 misji." - by nie zaplątać się w Sol'ach. 
Prócz Kosmonauty najciekawsze informacje na temat misji można znaleźć na Polskim Forum Astronautycznym - gdzie również jest krótkie kompendium na temat misji. Na naszym blogu śledzenie misji możemy sobie dzięki temu odpuścić.

Brak komentarzy: