środa, 23 lipca 2014

Frank Summers o WWT

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\mated\franksummersowwt\FrankSummersoWWT.htm
Tekst Top 20 z TED przypomniał mi jeszcze o jednym materiale, który ze względu na tematykę i styl wystąpienia powinien się znaleźć na blogu. Poniżej zamieszczam brawurowo poprowadzoną prezentację na temat WorldWide Telescope wygłoszoną przez Franka Summersa dla przeszło 80 nauczycieli  którzy wysłuchali jej w ramach warsztatów prowadzonych przez Goddard Space Flight Center w 2012r. Choć nie jest to materiał najnowszy, warto ją obejrzeć zwłaszcza ze względu na specyficzny styl prowadzenia:

Prowadzący prezentację Dr. Frank Summers to astrofizyk związany zawodowo przede wszystkim z Space Telescope Science Institute gdzie zajmuje się przede wszystkim popularyzacją badań prowadzonych przy użyciu Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Jest on między innymi autorem Hubble’s Universe Unfiltered. Podobnie jak Doug Roberts, o którym wspomniałem w tekście Uderzenia czynnie wykorzystuje w swej pracy WWT - jednym z opracowanych przez niego materiałów był seans dedykowany Wielkiej Mgławicy Oriona. Chciałbym też zwrócić uwagę na opracowany przez niego wspólnie z Dan'em McCallister'em  warsztat na temat wykorzystania zdjęć z Teleskopu Hubbl'a w klasie:
Choć to materiał rzecz jasna pod amerykańskie realia, kto wie -  być może tu też się on komuś przyda. Tak przy okazji - wspomniany warsztat logicznie powiązany jest z dwoma innymi: Understanding Astrophotography: Where Science and Art Meet oraz Do-It-Yourself Astrophotography: Applications for the Classroom and Beyond w których omawiane jest wykorzystanie zdjęć uzyskanych za pośrednictwem portalu Observing with NASA. Warsztaty są elementem większej całości którą stanowią materiały edukacyjne rozwijane przez   Instytut Smithsona.   Z misją i wizją tej potężnej organizacji można zapoznać się tu.

Brak komentarzy: