piątek, 8 lutego 2013

Planetarianie z całej Polski łączcie się;)

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\interakcjaintegracja\Interakcja integracja.htm
Dwudziestego ósmego lutego  będzie mieć miejsce kolejna Interakcja-Integracja:
Dziś dowiedziałem się właśnie że nie ominie ona i nas. I bardzo dobrze - będzie okazja zobaczyć się z Tadeuszem. Po lewej stronie widać plakat, który przygotowaliśmy sobie z tej okazji. Ciekaw też jestem ilu przedstawicieli planetariów się na konferencji zjawi. Tak bowiem się składa, że planetariom poświęcona jest dwugodzinna sesja, która rozpocznie się w piątek, pierwszego marca o godzinie 9.00. Będzie mieć ona miejsce w planetarium CNK. Wstępna rozpiska tej sesji zakłada siedem prezentacji - nasza, zatytułowana "WorldWide Telescope - nowe narzędzie dla planetarian?". Pytajnik w tytule naszego wystąpienia nie jest przypadkowy. Jak do tej pory prezentowaliśmy WWT głównie w ośrodkach związanych w różnym stopniu z doskonaleniem zawodowym nauczycieli. Siłą rzeczy staraliśmy się zatem konstruować program szkolenia czy prezentacji tak, aby odpowiadał ich potrzebom. Z planetariami mieliśmy kontakt raptem dwukrotnie - w trakcie warsztatów w MOA oraz w Łodzi. Ciekawi zatem jesteśmy, na ile wnioski wyciągnięte ze szkoleń dla nauczycieli mogą przekładać się na na te placówki. Tak wygląda ich lokalizacja w Polsce:
Mapa pochodzi ze strony Tomasza Lewickiego, który odwiedził każde z planetariów osobiście i który sam jest właścicielem mobilnego planetarium "Bajkonur". Przyszło mi do głowy, by porównać ją z mapą naszych dotychczasowych szkoleń:

View WWT w Polsce in a larger map
Tymczasem przenosimy treści związane z WWT na Layerscape. Portal ten jest całkiem wygodny i umożliwia zarządzanie treścią lepiej niż blog. Można na nim w prosty, intuicyjny zakładać społeczności oraz moderować uprawnienia do ich przeglądania i edycji. Layerscape jest dedykowany WWT i zawiera dużo ciekawych materiałów z nim związanych, zwłaszcza w kontekście nauk o Ziemi. Przychodzi mi tutaj na myśl chociażby  Arizona Experience będąca wizytówką portalu dedykowanego Arizonie. Warto też zwrócić uwagę na materiały dotyczące integracji WWT z Excelem.  Materiały, które umieszczamy na Layerscape są wyborem z tego, co opublikowaliśmy na blogu. Jak tylko uporamy się z przenosinami damy znać.

Brak komentarzy: