sobota, 25 maja 2013

WWT & PTMA Chorzów

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\secretsofwwt\secretsofwwt.htm
Dzisiaj dzięki zaproszeniu pana dyrektora Stefana Janty zorganizowaliśmy pokaz WorldWide Telescope członkom chorzowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.  Wykorzystaną w podczas spotkania prezentację zamieszczamy poniżej. W trakcie jej przeglądania zachęcamy, aby sprawdzać "klikalność" grafik. Często w ten sposób dodajemy linki prowadzące do dodatkowych materiałów:

Jak zwykle, zachęcamy do odwiedzenia EuHou, gdzie można znaleźć materiały umożliwiające zapoznanie się "krok po kroku" z programem, natomiast wygodne, tabelaryczne zestawienie przykładowych seansów jest tu. Na nas osobiście największe wrażenie zrobiła możliwość przetestowania widoku seansów wyrenderowanych przy pomocy WWT na kopule planetarium. Dziękujemy:) Niestety, zdjęcia robione z ręki przy 2 sekundowych ekspozycjach wyszły ... jak wyszły, niemniej nie mogliśmy się powstrzymać, by nie umieścić poniżej jednego z nich:
Wracając jeszcze do prezentacji - nowością była demonstracja współpracy WWT z serwisem Astrometry.net. Powiązany jest on z sekcją serwisu Flickr skonfigurowaną tak, aby przesłane tam zdjęcia  mogły być wyświetlane przez sieciową wersję  WWT. Poświęcimy temu oddzielny post, tymczasem pokazany przez nas przykład znajduje się tu.  Na zakończenie oddaliśmy komputer w ręce dzieciaków: 
Romek i Tomek  wykonali swój pierwszy seans "Od Ziemi dalej". Jak im obiecałam, nie dodam muzyki i nie zmienię nic w długości wyświetlania poszczególnych slajdów. Projekt chłopaków, po przegraniu na YouTube,  można będzie zobaczyć w następnym poście.

Brak komentarzy: