poniedziałek, 27 maja 2013

WWT & kids:)

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\secretsofwwt\secretsofwwt.htm
Zgodnie z obietnicą zamieszczamy poniżej  pierwszy z seansów stworzony przez Romka i Tomasza. Powstał on kiedy  po naszym pokazie udostępniliśmy chłopakom komputer, aby mogli popracować z  programem. Okazało się, że nie mieli z tym żadnych  problemów. Chcemy przy tym podkreślić, że nasz pokaz nie  miał charakteru szkolenia. Tomasz z Romkiem polegali zatem na tym, co zapamiętali z  dość szybko prowadzonej prezentacji, gdzie każdą z omawianych funkcji programu pokazywaliśmy raz. Na koniec chłopcy przymierzyli się do tworzenia seansu. Ponieważ zażyczyli sobie, aby niczego w nim nie zmieniać, zamieściliśmy go "tak jak jest", bez dodawania muzyki czy modyfikowania czegokolwiek:

Oczywiście najlepiej odtworzyć go w oparciu o oryginalny plik wwt, który można pobrać klikając tutaj. Dla nas najbardziej intrygującym doświadczeniem była obserwacja sposobu, w jaki chłopcy pracowali z programem. Jeden z nich przy pomocy gamepad'a wybierał ustawienie sceny, podczas gdy drugi przy pomocy myszki wprowadzał je jako kolejny slajd seansu:
Robili to w sposób zupełnie naturalny, tak jakby ten rodzaj pracy z komputerem był dla nich oczywisty.  Dla nas była to chyba najciekawsza z lekcji wyniesionych z sobotniego spotkania.
Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować za list, który otrzymaliśmy w niedzielę. Jest on trochę zbyt prywatny, by go umieszczać na blogu. Możemy natomiast z czystym sumieniem jako odpowiedź przypomnieć wystąpienie Curtisa Wonga i Roy'a Gould'a na konferencji TED, pochodzące jeszcze w 2008r. O tym, co dzieje się z tym programem obecnie opowiemy może w którymś z kolejnych tekstów. Tymczasem przypominamy, że po raz ostatni pisaliśmy o tym co z WWT robią Amerykanie w połowie marca.

Brak komentarzy: