niedziela, 3 sierpnia 2014

WWT Podsumowanie - Seanse

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\seanse\Seanse.htm
No i zrobił nam się mały film;) No, może nie całkiem mały. Dziś zaktualizowałem sobie zestawienie przykładowych seansów WWT które powstały do tej pory. Po dodaniu do niego materiałów stworzonych przez Kamila okazało się że:
1. dysponujemy zbiorem 26 przykładowych seansów WWT o bardzo różnorodnej tematyce, poczynając od Kosmosu w pracach plastycznych kończąc na prezentacjach dedykowanych stricte geografii. Część seansów to autorskie prezentacje Doroty, część to tłumaczenia materiałów pochodzących ze strony WorldWide Telescope Ambassadors, jeden to przeróbka filmu z Akademii Khana, no i na koniec cztery seanse to autorskie prezentacje Kamila Złoczewskiego zrealizowane na potrzeby POLISH-SWISS ASTRO PROJECT (PSAP)
2. łączny czas opracowanych seansów wynosi przeszło dwie godziny.
3. treści tworzonych prezentacji były dobierane przede wszystkim dobierane pod kątem użyteczności w gimnazjalnych projektach edukacyjnych lub nauczaniu pracy metodą projektu. Wyjątkiem są seanse stworzone na potrzeby PSAP, których celem jest popularyzacja tego projektu i objaśnienie zjawisk badanych przez naukowców z nim związanych.  Treść każdego z seansów jest na tyle zrozumiała, że nie wymaga sięgania po dodatkowe źródła. Dla zainteresowanych -  zestawienie umieściłem pod adresem: http://1drv.ms/1lpPNW4. Jedna uwaga: linki powiązane z tytułami seansów znajdującymi się w pierwszej kolumnie prowadzą do niedostępnego publicznie archiwum, zatem nie ma sensu w nie klikać. Wszystko, co potrzebne znajduje się w kolumnach Video oraz Opis. Większość ze znajdujących się w zestawieniu seansów można również znaleźć na EuHou w sekcji Ambasadorzy WorldWide Telescope.

Brak komentarzy: