poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Universe in a Box ... na teraz

I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\unawe\UniwerseInABox\littleprince\box\pendrive\PendriveIndeks.htm

Tak to wygląda "na dziś". Stan przejściowy - nad wieloma rzeczami będę musiał jeszcze popracować. W "Universe in a box" brakowało mi Człowieka i mam nadzieję, że Małym Księciem wypełnię tę lukę. Na dedykowanej projektowi stronie też pojawiły się zmiany. Najważniejsze z nich to:  
1. Możliwość składania zamówień - w najbliższym czasie ma ruszyć produkcja kolejnego 1000 sztuk. Cena zestawu została ustalona na 90 euro. Model sprzedaży to "one for one", kupując zestaw finansujemy jeden egzemplarz dla ośrodka, który nie może sobie na kupno pozwolić. Warto przypomnieć tutaj, że misją UNAWE jest popularyzacja astronomii w krajach rozwijających się. Do tego trzeba doliczyć koszty przesyłki, które w przypadku Polski wynoszą około 41 Euro. Najlepiej zresztą zerknąć na listę, gdzie są one uaktualniane na bieżąco. Rozwiązaniem alternatywnym może być samodzielne skompletowanie zestawu. Ułatwia to ...
2. publikacja odpowiedniej instrukcji. Gorąco polecam, jest klarowna i prowadzi za rękę. To właśnie z niej pochodzi widoczna po lewej stronie lista zawartości "Universe in a Box".  Przypomnę też, że koncepcja zestawu od początku była pomyślana tak, by możliwe było skompletowanie go w oparciu o możliwie najtańsze elementy i materiały powszechnie dostępne w sprzedaży. Z założenia nie ma w niej elementów, których nie można wykonać samodzielnie lub w miarę tanio kupić chociażby w hipermarkecie. Najważniejszy w zestawie jest podręcznik, zawierający świetnie skonstruowane scenariusze zajęć które zostały przetestowane w Hause der Astronomie w Heidelbergu. Po jego wydruku możemy  krok po kroku zacząć kompletować box'a - to tak gwoli ścisłości dla tych, dla których cena zestawu może wydawać się wygórowana. Skoro zaś o podręczniku mowa .. 
3. ... został on nieco poprawiony. Mam tu na myśli głównie kosmetykę - błędy typograficzne, których trochę było w poprzedniej wersji.  
I to by było chyba tyle ... zrobiło się trochę późno. Boxowi na chwilę dam spokój, od jutra bierzemy na warsztat "Sen o lataniu"

Brak komentarzy: