środa, 26 marca 2014

Rzut oka na Microsoft

I:\pappert\blendedlearning\radomrulez\Radomrulez.htm
I:\pappert\blendedlearning\smallbasic\MicrosoftSmalBasic.htm
Dawno w Microsofcie nie byłem, zatem zanim powrócę do "swiss'a":
Widoczny powyżej filmik prezentuje działanie stworzonej pod Windows 8 aplikacji służącej do przeglądania zasobów Khan Academy. Druga ciekawostka to 21st Century Learning Design:
Aplikacja ma ułatwiać nauczycielowi ocenę, na ile tworzone przez niego  materiały edukacyjne (np. scenariusz lekcji) rozwijają  21 century skills.
WorldWide Telescope: od czasu ostatniej bytności na PIL Network ilość opisanych projektów zwiększyła się o mniej więcej 100. Poniżej filmik prezentujący jeden z nich:

Star Sky był realizowany w Kaliningradzie, zaś jego celem było podniesienie kompetencji społecznych u dzieci z wadami słuchu.
No i na sam już koniec Small Basic, całkiem sympatycznie wyglądające środowisko do nauki programowania. Sam język liczy zaledwie 14 słów kluczowych. Napisane w nim programy można osadzać na stronach internetowych. Towarzyszą mu świetnie przygotowane materiały edukacyjne, również w języku polskim, na które składają się między innymi: liczące 72 strony wprowadzenie dostępne w 20 językach,  kurs programowania, opinie dzieciaków. W materiałach kursowych uwzględniono również jak zapewnić przejście do środowiska Visual Basic Express. Wszystko to razem wzięte powoduje że warto traktować Small Basic jako jedno z ciekawszych środowisk do nauki programowania dla dzieci czy przeciętnych użytkowników komputerów. Mam tu na myśli osoby, które niekoniecznie mają ambicje zostania informatykami a które interesuje zabawa w programowanie lub nabycie podstaw ułatwiających późniejsze zrozumienie działania takich języków programowania jak wspomniany wcześniej Visual Basic Express czy VBA. I to by było na tyle, jeśli chodzi o Microsoft. Wracam do "swissa".

Brak komentarzy: