piątek, 17 lutego 2012

WWT kolejny raz:)

PW-sat ma się dobrze, artykuł do "Refleksji" przesłany, pora się przyjrzeć co słychać w świecie WWT:

Layerscape wystartował jakieś trzy dni temu. Mam tylko nadzieję, że polski interfejs będzie pasował. Zmieniła się również nieco strona Ambasadorów:
Najważniejsze to aktualizacja kalendarza. Troszeczkę maczałem w tym palce - by nikt mi "nie siał plot" o tym że nic się nie dzieje jeśli chodzi o pracę z dziećmi. Być może też trzeba będzie pomyśleć o nowej stronie pod WWT. Czy będzie to Wordpress czy pomysł  podpatrzony u Pawła tego jeszcze nie wiem.
Update 26 lutego
Polski interfejs do Layerscape pasuje:) Mam jednak niezbyt przyjemną wiadomość dla użytkowników Windows XP. Jeżeli będą próbować instalacji programu wyskoczy następujący błąd zatrzymujący dalszą instalację:
Po naciśnięciu OK niestety instalacja nie jest kontynuowana, lecz zostaje odwołana, zaś już skopiowane na dysk pliki usunięte. Błąd ten można obejść. O tym, jak to zrobić pisze na forum Microsoftu. Ponieważ jednak sytuacja jest kłopotliwa, to do czasu pojawienia się stosownej łatki proponujemy wstrzymać się z używaniem Layerscape'a.
Dla tych, którzy po raz pierwszy mają kontakt z WWT i używają XP mamy do pobrania starszą wersję WWT. Różni się ona od Layerscape minimalnie i nie sprawia żadnych problemów przy instalacji. Aby ściągnąć instalator wystarczy kliknąć tutaj [60MB].
Odwołania:
I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\layerscape\LayerscacpeIndeks.htm

Brak komentarzy: