wtorek, 13 marca 2012

Konstruowanie prezentacji 3D z wykorzystaniem programu WorldWide Telescope, Łódź 14 marca 2012

I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\20120314lodz\LodzIndeks.htm
Na początek pragniemy gorąco podziękować Ani Romańskiej, Ewie Wilczyńskiej oraz Jackowi Pachelskiemu za umożliwienie nam przeprowadzenia warsztatu pod egidą Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Parę wykonanych w jego trakcie zdjęć zamieszczamy w poniższym albumie:

Dalsza część wpisu zawiera zaktualizowany wykaz materiałów użytych i zaprezentowanych w trakcie środowego spotkania.
Rozpoczęliśmy od prezentacji możliwości WWT wykorzystując nagranie seansu poświęconego Koronie Ziemi:
Opis powyższego nagrania wraz ze źródłowym plikiem WWT umożliwiającym jego edycję znajduje się w tekście Wędrówka po Ziemi z Peterem Turcan'em. Potem miała miejsce prezentacja. Kolejnym punktem części warsztatowej były zajęcia wykorzystujące przykładowe karty pracy, na bazie których powstały proste prezentacje poświęcone glebom Polski oraz ogólnie Afryce. Obie karty wraz z towarzyszącymi grafikami znajdują się w tym archiwum [zip 30MB]. Pod koniec warsztatu zaprezentowaliśmy jeszcze przykładowy seans poświęcony odkryciom  Kolumba:

Towarzyszący powyższemu filmowi tekst wraz z plikiem WWT umożliwiającym jego rozbudowę lub modyfikację znajduje się tutaj
Na zakończenie części warsztatowej zaprezentowaliśmy jeszcze WWT jako narzędzie wspomagające demonstrację skal odległości występujących we wszechświecie przy użyciu takich pomocy dydaktycznych jak: 
Wspomnieliśmy również o innych projektach edukacyjnych, w których można wykorzystać WWT:Warto tu wspomnieć, że Observing with NASA stanowi część większego projektu, którym jest MicroObservatory Robotic Telescope Network. Najnowszą jego sekcją jest Other worlds. Na tym skończyliśmy warsztat. Poniżej zamieszczamy jeszcze parę dodatkowych informacji związanych z WWT.

Kto używa WWT i w jakim celu:
Gdzie szukać muzyki pod seanse:
Zaktualizowany wykaz materiałów poświęconych WorldWide Telescope znajduje się tutaj.
I to by było na tyle. Podajemy nasze namiary do korespondencji:
dorotakupras[at]o2.pl oraz jacekkupras[at]o2.pl
Odwołania:
I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\OtherWorlds\OtherWorldsIndeks.htm
I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\urania\Urania.htm
I:\orbiter\ch7\moonkam\MoonKam.htm
I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\GlobeAtNight\GlobeAtNightIndeks.htm

Brak komentarzy: