środa, 18 kwietnia 2012

Po konferencji "Nauczanie dwujęzyczne wspomagane przez technologie informacyjne i komunikacyjne"; Warszawa 12 kwietnia 2012

WWTI:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\20120412Warszawa\20120412Warszawa.htm
BlendedLearning: I:\pappert\guideddiscovery\WorldWideTelescope\pilots\bct\blendedlearning\BlendedLearningIndeks.htm
MoonKAM: I:\orbiter\ch7\moonkam\MoonKam.htm
EarthKAM: I:\orbiter\ch7\EarthCam\EarthCam.htm

Tym razem nie wykonałem zbyt wielu zdjęć. Te, które widać powyżej zostały wykonane w trakcie następujących wystąpień:
Neil Postman miał rację: "Technologia wszystko zmienia": wykład poprowadzony przez  dr Elżbietę Gajek. Warto odwiedzić jeszcze stronę ETwinning, gdzie można znaleźć między innymi wywiad z Panią doktor, która jest ekspertem tego programu. 
Dwujęzyczność, CLIL, EMILE - próba definicji. Rodzaje dwujęzyczności: poprowadzony przez Marka Zająca ze Stowarzyszenia "Bilinguis". Trochę szkoda, że strona stowarzyszenia jest dość skromna, bo było to naprawdę ciekawe wystąpienie. Ze strony Stowarzyszenia zlinkowałem sobie bazę szkół dwujęzycznych, chociaż niestety nie jestem w stanie powiedzieć na ile jest ona jeszcze aktualna.
Wybrane przykłady wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w pracy nauczyciela IB - poprowadzony przez Małgorzatę Kułakowską (VI LO Kielce). Szkoła ta od 2007 roku przygotowuje uczniów do międzynarodowej matury
Pomiary wspomagane komputerowo z materiałami projektu ICT for IST - pokaz poprowadzony przez Elżbietę Kawecką (OEIiZK w Warszawie). Dotyczył on systemu Coach, którego schemat widać na zdjęciu wykonanym jeszcze w trakcie w trakcie konferencji w Szczecinie:
Od Konferencja „TIK w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych" - Szczecin; 4 lutego 2012
Miałem wówczas możliwość wykonania nieco więcej zdjęć - te poświęcone prezentacji Coach'a można przejrzeć  klikając tutaj.
Prezentacja platformy edukacyjnej dla uczniów i nauczycieli - poprowadzona przez Grażynę Rutkowską (SAS Curriculum Pathways). Tym razem przyniosłem tutaj demo:

Wygląda naprawdę ciekawie, zwłaszcza że na stronach pomocy piszą: "Provided at no cost to U.S. educators, SAS Curriculum Pathways offers interactive lessons, tools, and resources designed for teachers and students, grades 6-12. Visit our subscription system to sign up". Jak jest w przypadku no-U.S. educators jeszcze nie sprawdziłem.
Moja prezentacja oraz warsztat na temat WorldWide Telescope oraz anglojęzycznych projektów edukacyjnych: omówione są poniżej.

Brak komentarzy: