czwartek, 7 marca 2013

Od lunety Galileusza do teleskopu WorldWide;)

I:\pappert\guideddiscovery\sillyquestion\malanski\BogusMalanski.htm
I:\pappert\guideddiscovery\gwiazdygwiazdozbioryplanety\solarsystemambassadors\01\Telescopes and Space Probes.htm
Skoro wspomniałem już o wystąpieniu Lecha związanym z Khan Academy oraz EuHou pochwalę się, że nasz pokaz dotyczący WWT zakończył wernisaż otwierający wystawę Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych
Mieliśmy godzinę, było zatem sporo czasu aby omówić możliwości programu, pod koniec zaś Dorota przekazała sprzęt w ręce Kuby, z którym poznaliśmy się jeszcze w ubiegłym roku:
Jak przypuszczaliśmy, nie miał on najmniejszych problemów w posługiwaniu się WWT, choć zetknął się z nim po raz pierwszy. W trakcie pokazu wykorzystaliśmy też prezentację, którą w ubiegły piątek pokazywaliśmy w Niebie Kopernika. Nieco zdjęć z otwarcia wystawy można również obejrzeć na Facebooku.
Wystawa gościć będzie w Bytomiu jeszcze do 27 maja:

Warto zwrócić uwagę, że jest ona objęta patronatem Partnerstwa dla Przyszłości. Jest to edukacyjny program Microsoftu, w ramach którego organizowane są takie konkursy jak Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła. Odbywały się one jak do tej pory co rok - ogłoszenie o kolejnej edycji powinno zatem ukazać się niebawem. Pokrótce opowiada o nich szefowa polskiej sekcji tego programu, Małgorzata Snarska. Warto też zapoznać się z pracami z ubiegłych lat. Jedną z finałowych (3 miejsce w 2010r.) była Astronomia własnymi rękami w klasie z komputerem, projekt zrealizowany przez ś.p. Bogusława Malańskiego. Sądzę, że wystawa Od lunety Galileusza ... może stać się świetnym źródłem inspiracji do projektu, który może wystartować w którymś z tych konkursów. Pomocą mogą być tutaj materiały edukacyjne znajdujące się na stronach Centrum Fizyki Teoretycznej PAN które również patronuje wystawie. Mam tu na myśli chociażby takie sekcje EuHou jak: Mikroobserwatorium czy Ambasadorzy WorldWide Telescope.

Brak komentarzy: