Zgłosiliśmy się do konkursu "Odkryj swój Wszechświat" ogłoszonego przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Miesięcznik "Wiedza i Życie". Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy astronomicznej i pobudzenie zainteresowania naukami ścisłymi oraz zaangażowania w działalność twórczą. W skład jury wchodzą zawodowi astronomowie pochodzący z takich instytucji jak: Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. Zachęcam do przynajmniej wirtualnego odwiedzenia wyżej wymienionych instytucji. Sam przed chwilą odwiedziłem Wiedzę i Życie, gdzie przeglądając marcowy numer znalazłem Sekret Gór Gamburcewa. Od razu przypomniała mi się Kraina Wielkich Jezior. Wracając do konkursu - jego rozstrzygnięcie nastąpi do 30 czerwca 2009, zaś wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.astronomia2009.pl.
Pora podsumować maj, a zatem ...- Majową tematykę bloga zdominowała misja STS-125 której celem były usprawnienie i naprawa Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Streszczenie poświęconych jej postów jest tu. A swoją drogą - przeprowadziliśmy kiedyś zabawy edukacyjne Stacja Kosmiczna i Astronautów. Myślę, że STS-125 będzie inspiracją do następnego scenariusza podobnej gry.
- Odwiedziliśmy Second Life. Nie przypuszczałem, że Międzynarodowy Rok Astronomii jest obchodzony również i tam. Nie dość, że można się spotkać tam z Lewiatanem, to nawet ciemne niebo jest chronione.
- Za sprawą Doroty i dzieciaków z MDK pojawiły się w Orbiterze mgławice.
- W Celestii odnalazły się słoneczniki - tym razem nie Van Gogha lecz Thorvaldsena.
- Galileusz dorobił się kolejnej karty pracy, a nawet powstała o nim pewna gra.
- Orbiter jak najbardziej sprawdził się w geografii. Przymiarki pod fizykę zostały zrobione też.
To, czego nie udało się zrobić, znalazło się w Astromemo.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz