Powyżej X-15 przygotowujący się do lądowania, poniżej natomiast rejon Bazy Edwards - obie grafiki powstały w efekcie skonfigurowania Orbitera po instalacji dodatków stworzonych przez panów Greg'a Burcha, Scotta Conclina, Friedricha Kastnera-Masilko oraz Damira Gulesicha.
Zaplanowałem sobie do końca tego miesiąca przygotowanie opartych na Orbiterze platform pod symulacje związane z kluczowym, moim zdaniem, projektami związanymi z podbojem kosmosu. Udało mi się na razie z V-2. X-15 bardzo wstępnie przetestowałem wczoraj, pozostanie mi jeszcze AMSO związane z projektem Apollo. Oczywiście, jest to wybór nadzwyczaj subiektywny, związany z ograniczeniami czasowymi - sądzę jednak, że to właśnie te projekty w jakiś sposób "otwierały drzwi" dla nowych technologii czy idei. Wracając do X-15 - zainstalowałem podstawowy projekt oraz tekstury Bazy Edwards. Rozbuduję go jeszcze o instalację X-15 Delty. Dodatek ten poświęcony jest projektowi, który nigdy nie doczekał się realizacji, choć był technologicznie możliwy. Projekt X-15 Delta zakładał przebudowę istniejących maszyn X-15 w wyniku której miały one przede wszystkim zyskać nowy kształt skrzydeł: Następnie planowano szereg lotów, których celem miały być dalsze testy lotów suborbitalnych. Nie doszły one jednak nigdy do skutku, zaś zamiast rozwijać X 15 rozpoczęto prace nad projektem X -20 Dyna Soar.
Dodatek do Orbitera X-15 Delta opowiada alternatywną historię, której streszczenie widać na grafice obok. Ponieważ nie dochodzi w niej do wypadku, w wyniku którego trzeci z X-15 uległ zniszczeniu, wszystkie maszyny otrzymują nowy kształt skrzydeł. Jako platforma startowa zostaje wprowadzona również Walkiria. W 1972r. dochodzi do udanego lotu orbitalnego, zaś w sierpniu 1973 następuje spotkanie na orbicie dwu zmodyfikowanych X-15. W grudniu 1973 jeden z X'ów z powodzeniem dokuje do stacji orbitalnej Skylab 4: Wreszcie w 1974r. zostają z powodzeniem wykonane loty, których zadaniem jest wyniesienie na orbitę sztucznych satelitów: Ogólnie biorąc, ciekawa fabuła, którą starałem się w telegraficznym skrócie streścić posługując się zawartymi w dokumentacji dodatku ilustracjami:). Szkoda, że będę się mógł nią pobawić być może dopiero we wrześniu. Póki co, zachęcam do ponownego przejrzenia postów w których X-15 zdążyło się już na naszym blogu pojawić.
Update 2 lipca 2009:
Właśnie przed chwilą zainstalowałem rozszerzenie X-15 Delta oraz CVel Titans v.1.34. Testowe wyniesienie na orbitę Delty zakończyło się sukcesem:)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz