poniedziałek, 25 sierpnia 2008

Polaris za dnia i Polaris nocą.

Pozwoliłem sobie nanieść na mapę Polski marker oznaczający lokalizację stowarzyszenia Polaris. W efekcie powstały dwie poniższe grafiki:Pierwsza została wykonana "w nocy". Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że w kontekście emisji światła okolice gdzie znajduje się stowarzyszenie wypadają całkiem nieźle, co jest o tyle istotne, że Polaris zajmuje się propagowaniem astronomii i jest między innymi realizatorem programu Ciemne Niebo. Druga grafika przedstawia natomiast położenie Polarisu w nieco szerszym, ogólnopolskim kontekście.
Tymczasem notuję sobie to, co mi się może jeszcze przydać:
Dojazd:
Dla osób podróżujących własnym środkiem transportu proponujemy kierować się na Żywiec, a później poprzez Świnną i Jeleśnię (zjazd obok starej karczmy w prawo), na Sopotnię Małą. Następnie na skrzyżowaniu koło ośrodka zdrowia na Sopotnię Wielką (w prawo) aż do pierwszych zabudowań. Dalej prosto aż do skrzyżowania koło piekarni (przed mostem). Na tym skrzyżowaniu w prawo drogą "do góry", aż do większego zabudowania po lewej stronie (jedyna szkoła w Sopotni Wielkiej). Za mostem szukać numeru domu 174 i jednocześnie jest to siedziba Stowarzyszenia POLARIS.
Lokalizacja Sopotni Wielkiej w ZUMI: tutaj
Jaskinia w Sopotni Wielkiej: opis na EpimenidesiePlan jaskini pobrany z www.wgorach.com
Tekst Jurka Pukowskiego: Georóżnorodność Żywieckiego Parku Krajobrazowego.
Strona Jacka Krywulta - zawiera relacje z wycieczek w okolicy Sopotni jak również (to dla Dorotki) relację z muzeum w Atenach.

Noclegi w Sopotni:
Agroturystyka Teresa Pierlak: strona
Agroturystyka Piotr Gawlas: strona
Agroturystyka Nad Wodospadem: strona

Brak komentarzy: