piątek, 19 września 2008

Astronomiczne kursy za free.

Znalazłem na blogu u Singera post poświęcony wykładom profesora Roberta-J.-Nemiroffa jakie można obejrzeć na Learnoutloud.com. Ciekawa sprawa, szczególnie uwzględniając fakt, że Nemiroff jest jednym z autorów APOD'u. Wykłady te mają charakter wprowadzenia w astronomię i składają się jak na razie z pięciu części: Lecture #1 A Grand Tour of the Heavens, Lecture #2: Universe Scale, and Light, Lecture #3: Universe Scale, and Light (Cont.), Lecture #4: Moon Phases and Eclipses, Lecture #5: Magnitudes and Calendars.
Najbardziej interesującą rzeczą w tym kursie jest to, że Nemiroff odwołuje się do źródeł takich jak Wikipedia oraz Apod dzięki czemu nie ma konieczności korzystania z żadnych dodatkowych materiałów drukowanych.
Drugi ciekawy kurs, o którym już zresztą pisałem, to The Nebraska Astronomy Applet Project. Jest to w zasadzie zestaw programów napisany w Jawie, których zadaniem jest ilustracja różnych zagadnień astronomicznych. Każdemu z tych apletów towarzyszą materiały w postaci pdf-ów. Istnieje też możliwość zdania testu przed przystąpieniem do pracy nad danym zagadnieniem oraz po jego przerobieniu.

Brak komentarzy: