wtorek, 28 października 2008

Wyślij swe imię w kosmos: Kepler.

1 listopada upływa termin zbierania wpisów, które znajdą się na DVD umieszczonym na pokładzie sondy Kepler. Zostanie ona wystrzelona w lutym 2009 roku, zaś jej zadaniem będzie poszukiwanie planet zbliżonych rozmiarem do Ziemi i znajdujących się na orbitach wokół gwiazd podobnych do naszego Słońca. Formularz, gdzie można dokonać wpisu znajduje się pod tym adresem.
Poniżej zamieszczam mapę, przedstawiającą obszar nieba (zapewne znajomy uczestnikom tegorocznej akcji Great World Wide Star Count), który będzie przeglądany przez teleskop sondy:Ustawiam jeszcze symulację na Orbiterze: Z parametrem Count ustawionym na 100000 niebo się roi od gwiazd (wyglądających cokolwiek sztucznie, lecz to będziemy jeszcze szlifować). Przyglądam się tym jasnym kropkom i myślę sobie: "Ciekawe, która z nich?"
Akcja zbierania wpisów na płytę DVD która poleci z Keplerem nie jest wyjątkowa. Polecam podążanie śladami linków znajdujących się w blogu prowadzonym przez Damaris Sari'ę. Warto odwiedzić też strony poświęcone misji Glory (dzięki Mundhir za wskazówkę), INIS oraz Messages from Earth należącą do Planetary Society.

Brak komentarzy: